Bugun...Enerji Bakanlığı'ndan 1 kasım seçimleri için açıklama geldi
Tarih: 31-10-2015 07:42:39 + -


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptığı açıklmada 1 seçimlerinde elektrik kesintilerinin önüne geçmek için olağanüstü bir çalışma yürüteceklerini, elektrik kesintisi olması halinde anında müdahale edeceklerini açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 31-10-2015 07:42

Enerji Bakanlığı'ndan 1 kasım seçimleri için açıklama geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, 1 Kasım seçimlerinde beklenmedik elektrik kesintileri yaşanmaması için bazı tedbirler aldıklarını belirterek, "Helikopterler sürekli takipte olacak ve dağıtım şirketleri bakım onarım personel sayılarını arttıracaklar. Amacımız seçimin güven içinde yapılması" dedi.

 

 

Alaboyun, 1 Kasım seçimlerinde enerji arz güvenliği için bazı toplantılar yaptıklarını ve önemli adımlar attıklarını dile getirerek, "Türkiye'de şu an enerji arz güvenliği sorunu yok ama 52 bin kilometrelik ana iletim hatlarının yanında şehir içerisinde 1 milyon kilometreyi aşkın iletim hatlarımız ve onbinleri aşkın trafolarımız var. İster istemez buralardaki rutin ve planlı elektrik kesintileri devam edecek. Bazı eski altyapılar yenileniyor, bazıları yer altına alınıyor. Bunlardan dolayı rutin elektrik kesintileri olacak. Buradan arkadaşlarımızdan özellikle ricamız bu konularda vatandaşımızla teyakkuz içerisinde olsunlar, habersiz elektrik kesintileri yaşanıyormuş havası olmasın" ifadesini kullandı.

 

 

Güneydoğu'da kesintilerin en az seviyeye indirilmesi için güvenlik güçleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde olacaklarını aktaran Alaboyun, "Helikopterler sürekli takipte olacak, dağıtım şirketleri bakım onarım personeli sayılarını arttıracaklar. Seçimden 10 gün öncesinden izinler kaldırılıp kesinti yaşanmaması için gayret gösterilecek. Bu konuda hem elektrik dağıtım şirketleriyle hem de bakanlığımızın elektrik üretim iletim birimleriyle interaktif bir çalışma içerisinde olunacak. Amacımız seçimin güven içinde yapılması" diye konuştu.

 

 

Alaboyun, ileri saat uygulamasının seçimlerin gün ışığında yapılması için 15 gün ertelediğini hatırlattı ve geçmişte bazı elektrk kesintileri veya trafo arızalarından dolayı spekülasyonlar yapılıp, bakanlık ve bakanların töhmet altında bırakılmaya çalışıldığına işaret etti.

 

 

Bu konularda çok hassas olduklarının altını çizen Alaboyun, "İnşallah burada da takım ruhu içerisinde elektriğin üretiminden iletimine, 21 özel sektör dağıtım firmasıyla beraber 1 Kasım seçimlerinin sulh içinde yapılması ve enerjide herhangi bir sorun yaşanmaması konusunda çalışıyoruz" dedi.

 

 

Bakan Alaboyun, "Mesela Silopi'de termik santralimiz var özel sektöre ait. Burada üretilen elektriği ileten ana iletim hatları var. Özellikle dağlık kesimlerde, erişimin zor olduğu yerlerde teröristler tarafından patlatılmış birkaç direk var ve bu, elektrik iletiminin durmasına sebep oluyor. Buralarda jandarma ve yerel idareyle ve mümkün olduğu kadar helikopterlerle kontrol sağlanacak. Onun dışında rutin bakımlara hızlı müdahale edilmesini istiyoruz. Çok büyük bir kapasiteden bahsediyoruz. Doğabilecek sorunlara iletim hatlarında TEİAŞ ve dağıtım hatlarında da dağıtım şirketlerimiz müdahil olacak" şeklinde konuştu


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ELEKTRİK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • SOCAR TÜRKİYE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
  SOCAR TÜRKİYE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
 • İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları 2
  İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları 2
 • İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları
   İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları
 • Bir dağın tepesine nasıl büyük rüzgar türbini getirilir ?
  Bir dağın tepesine nasıl büyük rüzgar türbini getirilir ?
 • İBRADI GES - Şebekenden bağımsız (OffGrid 50kWp)
  İBRADI GES - Şebekenden bağımsız (OffGrid 50kWp)
 • Dudgeon Offshore Wind Farm : AÇIK DENİZ RÜZGAR ENERJİSİ ( STATOİL )
  Dudgeon Offshore Wind Farm : AÇIK DENİZ RÜZGAR ENERJİSİ ( STATOİL )
 1. SOCAR TÜRKİYE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
 2. İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları 2
 3. İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları
 4. Bir dağın tepesine nasıl büyük rüzgar türbini getirilir ?
 5. İBRADI GES - Şebekenden bağımsız (OffGrid 50kWp)
 6. Dudgeon Offshore Wind Farm : AÇIK DENİZ RÜZGAR ENERJİSİ ( STATOİL )
VİDEO GALERİ
YUKARI
Warning: include(footer-en-alt-linkler.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/durunaz01/public_html/news-detail.php on line 446

Warning: include(footer-en-alt-linkler.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/durunaz01/public_html/news-detail.php on line 446

Warning: include(): Failed opening 'footer-en-alt-linkler.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php54/root/usr/share/pear') in /home/durunaz01/public_html/news-detail.php on line 446