Bugun...Renault Nissan İttifakı neyi hedefliyor
Tarih: 27-10-2015 09:45:01 Güncelleme: 27-10-2015 10:23:01 + -


Renault-Nissan İttifakı Dünya'nın en büyük elektrikli araç filosunu, COP21 konferansı için tedarik edecek. Böylelikle BM ilk kez olarak bir iklim zirvesince tüm binek otomobillerini %100 elektrik motorlu araçlar arasından seçmiş olacak

facebook-paylas
Tarih: 27-10-2015 09:45

Renault Nissan İttifakı neyi hedefliyor

Renault-Nissanİttifakı uluslararası bir konferans için dünyanın en büyük elektrik motorlu otomobil filosunu tedarik edecek. İttifak, Birleşmiş Milletlerin Paris’te düzenlediği COP21 iklim konferansının resmi ortağı sıfatıyla 200 adet elektrik motorlu otomobil tedarik edecek. Her yıl düzenlenen bu zirve 30 Kasım - 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

 

Araçlar 21. COP(Conference of Parties) Yıllık Konferansı boyunca 400 bin km yol kat edecek ve sürüş esnasında sıfır emisyon* yayacak. 195 ülkeden gelecek20 binden fazla BM görevlisi COP21’e katılacak.

 

 

“Elektrik motorlu araçlar pratik ve erişilebilirbir ulaşım yöntemidir. Aynı zamanda bu araçlar sayesinde CO2emisyonlarına karşı mutlak bir çözüm sağlanmaktadır. Söz konusu otomobiller motorların atmosfere zararlı gaz miktarını azaltarak şehirlerimizin havasını daha kaliteli hale getirmeyye katkıda bulunuyor. Kamu ve özel sektör bir araya gelerek sıfır emisyona geçiş sürecini hızlandırabilir”dedi, Renault-Nissan İttifakı Başkanı Carlos Ghosn.

 

 

COP21 otomobil filosunda Renault ZOE, Nissan LEAF ve7-koltukluNissan e-NV200 Van yer alacak.Araçlar delegelerin Le Bourgetkonferans alanına ulaşımını 7 gün 24 saat boyunca sağlayacak.

 

 

 

Böylelikle BM ilk kez olarak bir iklim zirvesince tüm binek otomobillerini %100 elektrik motorlu araçlar arasından seçmiş olacak.

 

 

200 Renault veNissan çalışanı COP21’de gönüllü olarak görev alacak

 

 

%100 elektrik motorlu otomobiller 200 profesyonel ve hem Renault hem de Nissan’dan gelecek 200 gönüllü sürücü tarafından kullanılacak. Haziran ayında Renault-Nissan İttifakı Paris şehiriçi ve çevresinde COP21’e yönelik gönüllü sürücüler için çağrıda bulundu. Görevlendirme süresi sona ermeden şaşırtıcı biçimde 450’den fazla başvuru oldu. 200 Renault ve Nissan çalışanı ile birlikte profesyonel sürücüler etkinliğe hazırlanmak üzere ciddi bir eğitim programından geçirilecekler.

 

 

•    İttifak, 2015 Paris İklim Konferansı için %100 elektrikli 200 adet otomobil tedarik edecek.

 

 

•    Filonun etkinlik boyunca 400 binkm yol kat edecek ve kullanım esnasında sıfır emisyon*yayacak.

 

 

•    Filo Renault ZOE, Nissan LEAF ve Nissan e-NV200’den oluşacak

 

 

•    Renault ve Nissançalışanlarından 200 gönüllü profesyonel de sürücülerin yanı sıra araçları kullanacak.

 

 

 

 

“Renault veNissan çalışanları elektrikli otomobil devriminin en ön saflarında yer alıyor. Çalışanların pek çoğu elektrik motorlu araç kullanıyor. Söz konusu otomobillerin yararlarını gözler önüne sermek üzere bu çalışanlarımız en iyi elçilerimizdir” dediGhosn.

 

 

Renault-Nissan İttifakı, Fransız elektrik dağıtım şirketi EDF ile birlikte stratejik noktalara 90 adet hızlı ve standart şarj istasyonu kuracak ve düşük karbonlu elektrik temin edilecek. Hızlı şarj istasyonları sayesinde elektrik motorlu araçlar 0’dan %80 kapasiteye yaklaşık 30 dakika içerisinde şarj edilebilecek. 

 

 

İttifak, dünya çapında 274 binden fazlaelektrikli araç sattı. 


 

 

RENAULT-NISSAN İTTİFAKI HAKKINDA

 

 

Renault-Nissan İttifak merkezi Paris’te bulunan Renault ile Yokohama, Japonya’da kurulu Nissan arasında oluşturulan stratejik bir ortaklıktır. İttifak, dünyada satılan her 10 araçtan birini üretmektedir. 1999 yılından bu yana stratejik ortak olan şirketler 2014 yılında yaklaşık 200 ülkede 8.5 milyon araç satışı gerçekleştirdi. İttifak Almanya’nın Daimler, Japonya’nın Mitsubishi Motors, Çin’in Dongfeng ve Hindistan’ın AshokLeyland gibi otomobil üreticileri ile stratejik işbirliği yapmaktadır. Ayrıca Rusya’nın en büyük otomobil üreticisi olan ve Lada markasının üreticisi AVTOVAZ’ı kontrol altında tutan ortak girişimde çoğunluk hissesini elinde bulunduruyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ELEKTRİK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • SOCAR TÜRKİYE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
  SOCAR TÜRKİYE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
 • İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları 2
  İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları 2
 • İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları
   İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları
 • Bir dağın tepesine nasıl büyük rüzgar türbini getirilir ?
  Bir dağın tepesine nasıl büyük rüzgar türbini getirilir ?
 • İBRADI GES - Şebekenden bağımsız (OffGrid 50kWp)
  İBRADI GES - Şebekenden bağımsız (OffGrid 50kWp)
 • Dudgeon Offshore Wind Farm : AÇIK DENİZ RÜZGAR ENERJİSİ ( STATOİL )
  Dudgeon Offshore Wind Farm : AÇIK DENİZ RÜZGAR ENERJİSİ ( STATOİL )
 1. SOCAR TÜRKİYE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
 2. İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları 2
 3. İzlanda jeotermal enerji şirketi Kanal Alterra Power'in Çalışmaları
 4. Bir dağın tepesine nasıl büyük rüzgar türbini getirilir ?
 5. İBRADI GES - Şebekenden bağımsız (OffGrid 50kWp)
 6. Dudgeon Offshore Wind Farm : AÇIK DENİZ RÜZGAR ENERJİSİ ( STATOİL )
VİDEO GALERİ
YUKARI
Warning: include(footer-en-alt-linkler.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/durunaz01/public_html/news-detail.php on line 446

Warning: include(footer-en-alt-linkler.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/durunaz01/public_html/news-detail.php on line 446

Warning: include(): Failed opening 'footer-en-alt-linkler.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php54/root/usr/share/pear') in /home/durunaz01/public_html/news-detail.php on line 446