Bugun...

Enerjisa Enerji TEİD’e katıldı

Enerjisa Enerji AŞ, 150’den fazla üyeye sahip Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına katıldı.
facebook-paylas
 Tarih: 24-01-2020 15:40:05  -   Güncelleme: 24-01-2020 20:03:05

Enerjisa Enerji TEİD’e katıldı

İş etiği ilke ve değerlerinin şirketlerin tüm idari ve ticari fonksiyonları tarafından benimsenmesi ve bir iş yapma biçimi haline gelmesi hedefiyle 2010 yılında kurulan TEİD üye sayısını arttırıyor.

GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 250 binin üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen kurum ve kuruluşları bünyesinde bulunduran TEİD’in yeni üyesi ise Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden Enerjisa Enerji AŞ oldu.

ENERJİSA HAKKINDA

Enerjisa Enerji AŞ, bugün 14 ilde 9.6 milyon abonesiyle 21 milyonu aşkın tüketiciye elektrik dağıtım hizmeti sunuyor.

Bu hizmetleri sunmak üzere Enerjisa Enerji AŞ çatısı altında Başkent Elektrik Dağıtım AŞ, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ, Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ ile Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış AŞ, Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış AŞ, Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış AŞ yer alıyor.

Enerjisa Enerji AŞ çatısı altında yer alan bir diğer operasyon da elektrikli araçlar şarj sistemleri oyuncusu E-Şarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri AŞ.TEİD - İş etiği ilke ve politikalarının benimsenmesi, yaygınlaştırılması ile yazılı kültürün temelini oluşturmasına kılavuzluk ederek referans merkezi olma misyonuyla hareket ediyor.

TEİD HAKKINDA

TEİD, Türkiye ekonomisi ve iş dünyasının, dünyanın en itibarlı 30 ülkesi arasına girmesine ortam yaratmak amacıyla faaliyet gösteriyor. TEİD, Türkiye Cumhuriyeti'nin BM ve OECD nezdinde taraf olduğu yolsuzlukla mücadele anlaşmalarının hayata geçirilmesinde de özel sektör koordinasyonu görevini üstleniyor.

Bununla birlikte TEİD, etik risklerin yönetimi alanında dünyada varolan değerlerin Türkiye'ye taşınmasında etkin rol oynayarak, bu doğrultuda TRACE International Türkiye Temsilciliği, Global Ethics Network Bölge Temsilciliği, European Business Ethics Network üyeliği, Basel Institute on Governance çalışma grubu üyeliği ve OECD Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu ve Bölgesel Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütüyor.

  Bu haber 598 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ELEKTRİK Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI