Bugun...

Hurda otobüsten enerji atölyesi

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki bir ilkokulun yöneticileri, satın aldıkları hurda otobüsü, Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Beceri ve Tasarım Atölyesi'ne dönüştürdü.
facebook-paylas
 Tarih: 12-02-2020 11:40:12

Hurda otobüsten enerji atölyesi

İbrahim Zeki Emgin İlkokulu yöneticileri, eğitim için beğenilen bir çalışmaya imza attı.

 

Ankara Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletmesi Müdürlüğü'nden 9 bin 940 TL bedelle kullanılmayan bir yolcu otobüsü satın alan yöneticiler, otobüsün içine masa ve sandalyeler ile elektrik, elektronik ve havalandırma sistemleri yerleştirdi.


Dışı beyaza boyanarak öğrenciler için atölyeye dönüştürülen otobüs, tavanına eklenen güneş panelleri ile de kendi enerjisini üretir hale getirildi.
“Mimar Sinan Tasarım ve Beceri Atölyesi” ismi verilen otobüste öğrenciler şimdi fen, teknoloji, el sanatları, temel becerileri kazanma, ahşap ve metal atölye çalışmaları yapıyor.


Haziran ayında atölyeden yapılan çalışmaları sergileyeceklerini ifade eden İbrahim Zeki Emgin İlkokulu Müdürü Muzaffer Cesur, "Hayalimizi gerçeğe dönüştürdüğümüz için çok mutluyuz. Proje sayesinde öğrencilerin okula ve derslerine daha iyi adapte olacağını düşünüyor ve hedefliyoruz" dedi.

  Bu haber 642 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YENİLENEBİLİR ENERJİ Haberleri
YUKARI YUKARI